Różnice między schodami strychowymi

Kiedy to mówimy o schodach strychowych to najczęściej mamy na myśli te ze skrzynią, zamykaną klapą i oczywiście drabinką o stopniach różnej wielkości. Oczywiście dany egzemplarz  ma tu takie same stopnie, ale już inne schody mogą te stopnie mieć większe lub mniejsze. Najpopularniejsze okazują tu się drewniane schody strychowe. Innymi będą tu metalowe schody strychowe. Co też może je różnić? Te z drewna najczęściej będą podzielone na kilka segmentów, natomiast metalowe poza takim rozwiązaniem mogą też być konstrukcją nożycową.

To rozwiązanie nożycowe często odnosi się do schodów elektrycznych. Wówczas nie mówimy tutaj o składanych segmentach, choć tak jedne jak i drugie rodzaje schodów strychowych chowane są w specjalnie do tego celu zamontowanej w stropie skrzyni. To, że każde takie schody zakończone są klapą z zamkiem powinno tu być oczywiste.

Oczywiście wymieniane tutaj rozwiązania konstrukcyjne są standardem, gdyż nie jest tak, że i zupełnie inne schody nie mogą prowadzić na strych, czy też poddasze. Jest tutaj bardzo duża dowolność. Tym bardziej, że takie schody mogą znajdować się gdzieś w mieszkaniu, przykładowo nieopodal salonu, czy nawet w nim, co jednak wówczas jest rozwiązaniem zamierzonym. Wówczas to mówimy o całkiem innych, często ozdobnych schodach na strych i te już nie często stanowią prostą konstrukcję drabinkową, czy nawet nożycową. Naturalnym tu jest, że też często takie schody znajdują się w jakimś przedpokoju, czy korytarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *