Porządne schody strychowe

Jeżeli chodzi nam o schody strychowe, to wiele tu może zależeć od tego, jaką to rolę ma pełnić taka najwyższa i poddachowa kondygnacja. Jeżeli chcemy ją zaadoptować na pomieszczenie użytkowe, z którego to będziemy korzystać na co dzień, to wato pomyśleć o jakichś bardziej porządnych schodach. Co prawda i te składane prezentują się estetycznie, ale jednak bardziej skomplikowana i solidna konstrukcja może zdecydowanie nam przypaść do gustu.

Drewniane schody strychowe będą na pewno prezentować się estetycznie. Oczywiście mogą to być i te składające się z elementów metalowych, czy jakichś innych, ale zdecydowanie, jeżeli chodzi o stopnie, to drzewo sprawdza się tu znakomicie i to nie tylko wizualnie.

Wiele też zależy od lokalizacji takich chodów, tego, jak wiele miejsca mogą zajmować. Pamiętajmy, że takie schody drewniane na strych mogą być tak składane, jak i montowane na stałe. W tym drugim przypadku są one przytwierdzone zarówno o dołu, jak i przy górze, przy wejściu na poddasze. Często też możemy tu pomyśleć o balustradzie. Niezwykle estetycznie mogą tu się sprawdzić schody skrętne. Wówczas to mogą się prezentować niezwykle pięknie, a do tego zajmą mniej miejsca w pomieszczeniu.

Ewentualny demontaż takich schodów stworzyłby wówczas pustkę, tym bardziej, że czasem właśnie czegoś brakuje w pomieszczeniu, a finezyjna konstrukcja, tym bardziej niezbędna, że wymagająca dostania się wyżej jest zdecydowanie „strzałem w dziesiątkę”.

źródło: http://schody.velset.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *