Parametry schodów strychowych

Czasami przy budowie domu mamy już przewidziany strych i schody strychowe. Czasami jednak nosimy się z zamiarem zakupienia (niekiedy na zasadzie wymiany na nowe) takich stopni. Oczywiście mówimy tutaj przeważnie o całej konstrukcji, rzadziej samych stopniach. Nie ważne czy będą to metalowe, czy też drewniane schody strychowe. Zawsze trzeba dokładnie zapoznać się ze wszystkimi parametrami.

Istotne jest tu tak zwane dopuszczalne obciążenie, odporność ogniowa, współczynnik przenikania ciepła, grubość izolacji termicznej, czy też pewne dane odnośnie klapy. Tu właśnie najczęściej ważne są też te ostatnie informacje, ponieważ myśląc o schodach na strych myślimy o tych składanych, zaopatrzonych w klapę. Te zamykania maay tutaj różne i niekiedy taka właśnie klapa służy nie tylko do zamknięcia dostępu na górę, ale i ukrycia w niej schodów.

Nawet w przypadku, jaki to stanowią elektryczne schody na strych trzeba poznać wszystkie parametry, gdzie to pomimo pewnych różnic niektóre z danych są takie same, a różnią się wyłącznie ich wartości, co też zależy od wielu czynników. Ogólnie jednak trzeba też pamiętać o stopniach antypoślizgowych, bo przecież bezpieczeństwo jest tu priorytetem. Oczywiście pod uwagę bierzemy jeszcze choćby wymiary stopni, materiał, kolor, ewentualną ilość segmentów, wysokość, czy choćby zwrócenie uwagi czy w zestawie znajduje się barierka. Często też mówimy tu o skrzyni, w której to po złożeniu ma się znajdować cała konstrukcja, Przeważnie kiedy to kupujemy takie schody skrzynia stanowi jeden z jej ważnych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *