Kilka słów o poręczach na schody strychowe

Poręcze schodowe są nieobowiązkowym, ale często kupowanym elementem, który ma poprawić komfort korzystania ze składanych schodów strychowych. Nie tylko dają lepsze poczucie bezpieczeństwa, ale często też umożliwiają szybsze wchodzenie na poddasze. Mają niewielki rozmiar, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca i umożliwiają łatwe wnoszenie nawet dużych gabarytowo pudeł.

Jak wygląda profesjonalna poręcz na schody strychowe?

Poręcze na schody najczęściej wykonuje się z metalu i maluje proszkowo na kolor czerwony. Dzięki temu są dobrze widoczne i doskonale pasują do naturalnego koloru sosnowego drewna. Cechuje je niezwykła trwałość i wytrzymałość – nie wymagają żadnej specjalnej konserwacji. Mają gładką strukturę, którą bardzo łatwo zachować w czystości. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Czy poręcze są przeznaczone dla każdego?

Poręcze schodowe ułatwiają poruszanie się po schodach i zapewniają wyższy komfort wchodzenia i schodzenia dla osób w każdym wieku, szczególne ludzi starczych lub dzieci. Dostępne są w dwóch różnych modelach, czyli przeznaczone dla leworęcznych lub praworęcznych. Jeżeli w domu przebywają osoby należące do tych dwóch grup, to zawsze można zdecydować się na zamontowanie obydwu sztuk.

Profesjonalne poręcze można kupić u sprzedawców oferujących schody strychowe, np. w firmie Velset.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *