Jak samodzielnie zamontować schody?

Na rynku spotykamy oferty gotowych schodów drewnianych do samodzielnego montażu. Oferują je przede wszystkim firmy internetowe, które w swojej ofercie nie zawierają montażu przez firmę. Dostarczają oni wszystkie niezbędne materiały oraz pełną instrukcję jak je zamontować oraz jak przygotować otwór na schody.

Montaż schodów strychowych powinno się rozpocząć od ich lokalizacji i poprawnego zwymiarowania. Bardzo ważne jest umiejscowienie schodów ze względu na zajmowaną przez nie przestrzeń oraz ze względu na wyjście, żeby się nie okazało, że będą skierowane na ścianę. W dalszym etapie trzeba wyciąć dziurę w stropie. Trzeba to wykonać odpowiednio, żeby nie naruszyć konstrukcji całego stropu i żeby nie zmniejszyć jego wytrzymałości. Dodatkowo w miejscu gdzie będą zamocowane schody powinno się wzmocnić strop, na przykład poprzez jego rozkucie i wbudowanie dodatkowych prętów wzmacniających, a następnie zalanie ponowne stropu – posadzki.

Gdy będzie już wszystko można rozpocząć ostateczny montaż schodów strychowych. Teraz już jest to dość proste, jeżeli wszystko było dobrze zwymiarowane to powinno do siebie pasować jak klocki.

Jak widać samodzielny montaż schodów strychowych jest łatwy tylko trzeba się stosować do wszystkich wskazówek i zaleceń producenta, wtedy wszystko powinno pójść szybko i sprawnie. Schody drewniane bez zabudowy są lekkie, dlatego nie potrzebny jest do tego specjalny sprzęt podnoszący co jest ważne w samodzielnym montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *