Dlaczego warto kupić schody nożycowe na poddasze?

Schody metalowe na strych są bardzo popularne, szczególnie w nowoczesnych budynkach. Posiadają kilka zalet, których nie można przypisać do tradycyjnych schodów wewnętrznych. Jeżeli bierzesz pod uwagę możliwość zastosowania innego rozwiązania niż duże, drogie i ciężkie schody łączące oba piętra, to jesteś na wygranej pozycji.

Szczególnie wartymi uwagi są schody nożycowe, które zajmują niewiele miejsca w salonie, ponieważ mogą być wysuwane i wsuwane. Mają wytrzymałe mechanizmy, które pozwalają na opuszczanie ich nawet po kilka razy dziennie w ciągu wielu lat. Pozwalają na pozostawienie większej przestrzeni użytkowej w salonie, dzięki czemu pokój dzienny wydaje się bardziej przestronny i komfortowy. Schody nożycowe umożliwiają proste zagospodarowanie miejsca pod nimi nawet wtedy, gdy są opuszczone. Tworzą oryginalną aranżację wnętrza dzięki specyficznemu ułożeniu stopni, które wygląda bardzo nowocześnie.

Mogłoby się wydawać, że schody nożycowe na poddasze są mniej bezpieczne od tych standardowych, wewnętrznych. Nie jest to prawdą. Stopnień nachylenia stopni, odległości między nimi oraz ich powierzchnia zostały ustalone po przeprowadzeniu wielu badań i testów. Warto też wiedzieć, że obecnie na rynku mamy dostęp do specjalnych modeli typowo ognioodpornych lub wyposażonych w nakładki antypoślizgowe zamontowane na drabince.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *